عصبانی شدن ممنوع

محصول جدید

بخشی از متن کتاب

هوشنگ! جیغ نزن… سارا! چرا این جوری حرف می زنی؟… احسان! بازم که امروز با بچه ها دعوا کردی!… آرزو! چرا این قدر عصبانی هستی؟ چی شده دوباره؟…

بهترین راه برای دور کردن کودکان از خشم و عصبانیت، آشنا ساختن آنان با این حالت روحی و این هیجان درونی است. هرچه تفکر کودکان در این زمینه بیشتر رشد کند، برای مقابله با خشم و فرونشاندن آن تواناتر می گردند. کودکانی که عواقب خشم، ریشه های آن، راه های مقابله با این حالت و شگردهای دور ساختن آتش عصبانیت را می شناسند، در مبارزه با خشم موفق تر عمل می کنند. کتاب «عصبانی شدن ممنوع» اثری است که با همین هدف نگاشته شده است. این کتاب دارای صد متن و صد تصویر تفکربرانگیز است که کودکان را در مبارزه با خشم یاری می کند.

نویسنده ی کتاب حجت الاسلام حیدری ابهری و تصویرگر آن سرکار خانم مهشید رجایی است

50 قلم

180,000 ریال بدون مالیات

کتاب عصبانی شدن ممنوع، کتابی راهبردی و مفید در زمینه خودیاری، یاد دادن مهارت کنترل خشم و برای داشتن یک زندگی بهتر است. نویسنده این کتاب حجت الاسلام غلامرضا حیدری ابهری بیست متن تفکری و تحلیلی برای مبارزه با خشم عنوان کرده است. در هر دو صفحه این کتاب که روبروی هم قرار دارند، یک موضوع در قباحت خشم یا راه‌های کنترل خشم ذکر شده و سپس با پنج مثال کاربردی که در زندگی روزمره با آن موقعیت‌ها سروکار داریم، به توضیح آن پرداخته است. در هر یک از این بیست راهکار کودک تامل می‌کند، موارد مختلف را بررسی می‌کند و در آخر خود به این نتیجه می‌رسد که خشم کاری بیهوده و عبث است، که نتایج بد و پشیمان کننده‌ای می‌تواند داشته باشد. در ادامه به بررسی کتاب عصبانی شدن ممنوع از انتشارات کتابک قم خواهیم پرداخت.

عصبانی شدن ممنوع، کتابی برای کنترل خشم  در کودک

آگاهی به احساسات مختلف و آشنا شدن با حالت‌های روحی بهترین روش کنترل هیجانات می‌باشد. در روانشناسی شناختی نیز بر شناخت احساسات و هیجانات برای کنترل رفتار تاکید شده است. کودکان در سنین پایین نسبت به هیجانات آگاهی ندارند و همین موضوع سبب واکنش‌های شدید می‌شود، که مورد پسند جامعه نمی‌باشد.

خشم یکی از خصوصیات غریزی بشر است که برای حیات لازم است، اما در صورتی که به صورت کنترل نشده و نابجا استفاده شود، ضررهای زیادی به شخصیت فرد و روابط مختلف وی خواهد رساند. اگر در کودکی تسلط بر اعصاب و کنترل خشم، آموزش داده شود، فرد در بزرگسالی از پیامدهای مخرب خشم درامان خواهد بود. خشم در بزرگسالی تاثیرات مخرب بیشتری نسبت به سنین پایین بر فرد و جامعه وارد می‌کند.

دراین سنین خشم به صورت یک رفتار عادتی بروز می‌کند و ترک عادتی که زمان زیادی در شخصیت انسان ریشه دوانده باشد سخت‌تر خواهد بود و زمان و انرژی زیادیخواهد گرفت. درصورتی که روح کودک آمادگی و پذیرش بیشتری برای تغییر دارد. کتاب «عصبانی شدن ممنوع» زمینه‌سازی برداشتن یک گام مثبت برای پرورش یک انسان سالم، و در نتیجه، مشارکت در ساختن جامعه‌ای سالم را برای والدین آگاه و مسئول فراهم می‌کند.

در این کتاب حجت الاسلام حیدری ابهری، از زوایای مختلف به بررسی احساس خشم پرداخته است. کودک با خواندن این کتاب می‌آموزد که بسیاری از احساس‌هایی که به صورت خشم بروز می‌کند، عوامل دیگری از جمله بی‌خوابی، گرسنگی و گرما دارد.

در کل، این کتاب صد متن و صد تصویر، برای توضیح و تبیین احساس خشم دارد، که کودک با خواندن هر متن که به صورت خلاصه و جذاب تهیه شده است، و با دیدن تصاویر مربوط به متن، به مقایسه شرایط مشابه خودش می‌پردازد. این چالش‌های فکری کودک را به درونکاوی خود می‌کشاند و کودک با تفکر خودش، در این کتاب بارها به این نتیجه می‌رسد که خشم احساسی است که در بسیاری مواقع نه تنها دلیل درستی ندارد، بلکه موجب می‌شود شخصیت و حتی چهره ما را در نظر دیگران نامحبوب جلوه دهد.

وجود صد متن، نه تنها برای کودکان تکراری نخواهد بود، بلکه برای از بین بردن هر اخلاق زشت و جایگزین کردن یک رفتار مثبت، بسیار مثمرثمر و مفید خواهد بود. اهمیت تکرار و تاثیر آن برای به ضمیر نشستن عادات مناسب بر کسی پوشیده نیست.

در این کتاب جناب حجت الاسلام حیدری ابهری از زوایای مختلف اثرات خشم، علل خشم، پیامدهای خشم، خصوصیات افراد خشمگین و خوش خلق و راه‌های جلوگیری یا کنترل خشم را در فهم یک کودک دبستانی بیان کرده است. والدین می‌توانند از این کتاب به عنوان یک دستورالعمل و برنامه برای تصحیح خشم کودک خود استفاده کنند.

میتوان از دستورالعمل‌های عصبانی شدن ممنوع به عنوان یک برنامه روزانه و هفتگی استفاده شود. این کتاب می‌تواند دوست همیشگی شما و کودک‌تان باشد و چندین بار در هفته به مطالب کتاب رجوع کنید. مطالب کتاب قابلیت آن را دارد که به صورت تدریجی و با تمرین و تشویق  ملکه ذهن کودک‌تان گردند.

صفحات کتاب به صورت گلاسه و باکیفیت بالا می‌باشند. تصویرگر این کتاب سرکار خانم مهشید رجایی است که با تصویرگری جذاب، شاد و مفهومی بر جذابیت کتاب افزوده است. آقای حیدری ابهری کتاب را در سطح فهم و درک گروه سنی ب و ج (کودکان دبستانی) به رشته تحریر درآورده است.

نویسندهغلامرضا حیدری ابهری
تصویرگرمهشید رجایی
گرافیستناصر حسنی
قطعوزیری
مناسب برایگروه سنی (ب) و (ج)
نوع کاغذگلاسه
نوع جلدشومیز
چاپافست

بالا