مهدیار

جدید
مهدیار

محصول جدید

50 قلم

150,000 ریال بدون مالیات

رسیدن به سن تکلیف به عنوان آغاز سنی برای انجام ماموریت بزرگ و آغاز تعهدات یک فرد مسلمان در رابطه با دین اسلام است. کتاب مهدیار نوشته سرکار خانم فاطمه مسعودی به بررسی تعهدات و دغدغه‌هایی که در آغاز سنین بلوغ برای نوجوانان ایجاد می‌شود، می‌پردازد. در این کتاب، مهدیار، که در آغاز سنین نوجوانی قرار دارد به یکباره خود را به عنوان یک فرد، که در قبال خانواده، دوستان، محله، جامعه و دنیا مسئول است؛ مشاهده می‌کند.

مهدیار، درک فضایل واصله از ائمه اطهار و ترویج در جامعه

داستان مهدیار شامل ده مأموریت مختلف است که در هر کدام از این ماموریت‌ها نوجوان با یک بخش از تعهدات و مسئولیت‌هایی که به عنوان نوجوان مسلمان درقبال دنیای بیرون از خود دارد، آشنا می‌شود. نویسنده کتاب خانم فاطمه مسعودی، با انداختن طرحی در قالب فرمانده ناشناس و نامه‌هایی که برای نوجوان سربازی می‌فرستد، تمی اسرار آمیز به داستان داده است.

در هر یک از این نامه‌ها ماموریتی مطرح می‌شود که مهدیار با انجام درست ماموریت‌ها امتیاز مثبت به دست می‌آورد. کارهای ناشایست هم امتیاز منفی دارند. در صورت کسب امتیاز لازم، سرباز نوجوان، به یک گردهمایی دعوت می‌شود. این مامویت‌ها و اشتیاق مهدیار برای شناخت فرمانده، به داستان شور و اشتیاق لازم را بخشیده است.

در سرتاسر این کتاب خواننده نوجوان با شخصیت داستان همزاد پنداری می‌کند. در همه ماموریت‌ها گویا خواننده نیز در اشتیاق، ترس، ناراحتی و شادی با مهدیار شریک است. دغدغه‌های ذهنی مهدیار، به مرور به دغدغه‌های ذهنی خواننده نوجوان تبدیل می‌شود و برای یافتن راه حلی برای حل این دغدغه‌ها که در کتاب برای مهدیار مطرح می‌شود تا آخر کتاب ماجرای مهدیار و مأموریت‌های وی را پیگیری می‌کند تا در انتهای کتاب به حل مسئله فرمانده ناشناس و جوابی برای حل بی‌عدالتی‌هایی که تا قبل از شروع داستان شاید به اندازه کافی با آن‌ها آشنایی نداشته و توجه نمی‌کرده است، برسد.

این کتاب گذشته از آنکه برای نوجوانان مفید و قابل استفاده می‌باشد، از منظری تازه به مسئولیت فرهنگی مساجد و محله‌ها برای پرورش دینی نوجوانان نگاه کرده است. ایده‌هایی که در این کتاب مطرح شده می‌تواند سرمشق خوبی برای بزرگوارانی که در هر عرصه‌ای کارهای فرهنگی انجام می‌دهند و نسبت به قشر نوجوان احساس مسئولیت دارند، باشد.

همچنین کتاب مهدیار یکی از انتخاب‌های مفید برای کتابخانه‌های محلی، مساجد و مدارس می‌باشد که به پرباری اینچنین کتابخانه‌هایی می‌تواند کمک کند. مسئله منجی و وظیفه نوجوانان در زمان غیبت یکی از مسائلی است که با وجود این که که در رسانه‌ها و کتاب‌های درسی به آن پرداخته‌ شده، باز هم جای توضیح و تفصیل بیشتری دارد.

خانم مسعودی هوشمندانه نام مهدیار را که هم نام کتاب و شخصیت اصلی داستان است و هم این وظیفه را یادآوری می‌کند، به وظیفه نوجوانان در زمان غیبت برای برپایی عدالت و ساختن جامعه‌ای بر پایه قرآن، احادیث و روایات و امامان می‌پردازد.

این کتاب آموزنده و زیبا نوجوان با وظایف خود برای خوب زندگی کردن، داشتن وجدان اخلاقی، امنیت، راستگویی، امانتداری، خوش اخلاقی و مسائلی که در قبال دوستان، همسایه‌ها و خانواده با آن‌ها روبروست و تعهداتش آشنا می‌شود.

کتاب پوسته ظاهری دین را کنار می‌زند و باطن شفاف و روشن دین را معرفی می‌کند. دینی که پیامبر اسلام و امامان بزرگوار و بلند مرتبه ما همگی برای تحقق آن در جامعه کوشیدند و اکنون در زمان غیبت وظیفه اصلی بر روی دوش ماست که راه آن‌ها را ادامه دهیم و به اندازه سهم و توان خود برای عدالت و اجرای فضایلی که از امامان به ما رسیده است، گام برداریم.

تصویرگر کتاب خانم طاهره رضایی می‌باشد و از سوی انتشارات نشر کتابک قم منتشر شده است.

نویسندهفاطمه مسعودی
تصویرگرطاهره رضایی
گرافیستمحمد غروی اصل
قطعرقعی
نوع کاغذتحریر
نوع جلدشومیز
چاپافست

بالا