مجتبی ومحیا

جدید
مجتبی ومحیا

محصول جدید

50 قلم

150,000 ریال بدون مالیات

کتاب مجتبی و محیا از سری کتابهای رده سنی نوجوان، داستان خواهر و برادری دوقلو است که در قالب داستانی، موضوعات دینی و مفاهیم اصلی مربوط به شیعه را مطرح می‌کند. خانم فاطمه مسعودی نویسنده داستانT خانواده گرم و صمیمی را به تصویر کشیده که در وهله اول روابط خانوادگی، نحوه ارتباط برقرار کردن دوستانه، فضای همدلی بین اعضای خانواده و دوستان نوجوان را به داستان جذب می کند. از آنجا که نوجوان دراین سنین به واسطه تغییرات هورمونی و تغییرات گسترده‌ای که در عقاید و جسمش پدید می‌آید، در مسائل ارتباطی خود گاها دراین دوره به مشکل می‌خورد، ارتباطات نوجوان داستان برای وی آموزنده خواهد بود.

مجتبی و محیا، شناخت فضائل اخلاقی امامان معصوم

شخصیت اول داستان مجتبی، نوجوانی است که در سنین بلوغ قرار دارد. مجتبی برای اولین بار به خاطر مسابقه‌ای که در سطح استان برگزار شده و جوایز چشمگیری که برای ۱۰ نفر اول مسابقه تعیین شده است؛ درگیر داستانی می‌شود که خودش هم خبر ندارد با ورود به این جریانات قرار است چه بینش عمیقی در او ایجاد شود. شخصیت اول داستان، مجتبی، با وجود اینکه از خانواده ای مذهبی است، برای اولین بار بعد از اینکه به خاطر مسابقه می‌خواهد برای امام زمان نامه بنویسد، می بیند که تا آن لحظه چقدر از شناخت امامان خودش، بخصوص امام زمانش، محروم بوده است.

داستان از روز پیشواز ماه مبارک رمضان شروع می شود و تا روز مسابقه که روز تولد امام حسن مجتبی (روز پانزدهم رمضان) و از قضا روز سن تکلیف مجتبی هم هست، ادامه می یابد. در طی داستان، اتفاقات جالبی رقم می‌خورد، که نوجوان را ترغیب می‌کند داستان را پیگیری کند. البته، شرح مختصری از روز بعد از مسابقه و دریافت جوایز هم در داستان وجود دارد.

دراین داستان، نوجوان با دیدگاهی نو، نسبت به خانواده، همسایگان، معلم‌ها و دوستان آشنا می‌شود.

نویسنده کتاب، خانم فاطمه مسعودی ضمن آن که از رسالت داستانی، جذابیت و ماجراجویی که از ویژگی‌های یک داستان جذاب برای گروه سنی نوجوانان است، غافل نبوده، بلکه نوجوان در این داستان با معنای دوستی، مسئولیت‌پذیری، خوش اخلاقی، کرامت، بخشش، وفای به عهد و... نیز آشنا می شود.

نویسنده علاوه بر این موضوعات اخلاقی، به ذکر و توضیح چندین آیه از قرآن، مسائل تاریخ شیعه و ذکر فضائل اخلاقی امامان معصوم نیز در لابه‌لای داستان پرداخته است. در داستان مجتبی و محیا یک پیوند عاطفی زیبا با امامان معصوم در دل خواننده، ایجاد می شود. نوجوان به کرامت امامان معصوم، محبت آن ها نسبت به شیعه و غیر شیعه، دوست و دشمن، قوی و ضعیف، آشنا می‌شود و با صافی دل که از ویژگی‌های نوجوانی است، به این ویژگی ها و صاحب آن ها علاقمند می‌شود.

همچنین این داستان برای والدین آگاه و مسئول، که به رشد دینی و مسئولیت‌های نوجوان خود به عنوان یک نوجوان شیعه اهمیت می‌دهند، خالی از لطف نیست. والدین، در این داستان با تربیت دینی فرزند، شیوه پاسخگویی به مسائل فکری نوجوانان، برخورد با احساسات نوجوان، اداره خانواده و تنظیم روابط خواهران و برادران در سنین حساس آشنا می‌شوند. یادگیری از شیوه های مطرح شده در کتاب و الگوگیری از شخصیت های داستان، برای والدین و نوجوانان می تواند در بسیاری از چالش های زندگی راهگشا باشد.

در پایان داستان، نامه های زیبا از نوجوانان آورده شده است. نامه هایی که نوجوانان نه از سر اعتقاد خشک، بلکه با شناخت به محبت قلبی عمیق رسیده‌اند. خواننده داستان، نیز در پایان محبت را در قلب خود حس می‌کند.

داستان مجتبی و محیا، داستانی آموزنده، جذاب و زیبا است که از سوی انتشارات، نشر کتابک قم، چاپ شده است. این انتشاراتی برای حمل و نگهداری راحت و بهتر کتاب کیف حمل کتاب را نیز طراحی کرده است. با توجه به محتوا و قیمت مناسب این کتاب، هدیه و انتخابی هوشمندانه برای نوجوانان اهل کتاب است.

 

نویسندهفاطمه مسعودی
تصویرگرمجید صابری نژاد
گرافیستاستودیو آن
قطعرقعی
مناسب برایگروه سنی (ج)
نوع کاغذتحریر
نوع جلدشومیز
چاپافست

بالا